Resultater 2008

 

Resultater 2008

 

 

 

 

D.9 november

DKK Nordisk Vinder udstilling i Herning

Hvalpeklassen: SL2

Sporpr.

Stuttleggens Klara

Championklassen: Very Good

Sporpr.

DKCH(G) DKBRCH(G) Tilde

Dommer: Horst Kettendörfer, D

D.8 november

DGK udstilling i Vamdrup

Hvalpeklassen: SL2

Sporpr.

Stuttleggens Klara

Championklassen: Excellent2

Sporpr.

DKCH(G) DKBRCH(G) Tilde

Dommer: Elisabeth Rhodin, S

D.19 oktober

DGK udstilling i Fakse

Hvalpeklassen: L

Sporpr.

Stuttleggens Klara

Championklassen: Excellent

Sporpr.

DKCH(G) DKBRCH(G) Tilde

Dommer: Liselotte Schulz, DK

D.11 oktober

DGK sporprøve i Nordsjælland

Åben klasse: 1 pr. 73 point, prøvens bedste.

Stuttleggens Klara

Dommer: Else Sørensen

Sporlægger: Jørgen Hansen

D.28 september

DKK skue i Billund

Babyklassen: SL, bedste baby

Stuttleggens Klara

Veteranklassen: Very good 1, bedste veteran, BIG, BIS7

Freja

Dommer: Birgitte Bak Jørgensen, DK

D.7 september

DKK skue i Lunderskov

Babyklassen: SL, bedste baby

Stuttleggens Klara

Veteranklassen: Very good 1, bedste veteran, BIR, BIG

Freja

Dommer: Birgitte Gothen, DK

D.27.juli

DGK udstilling i Frederikshavn

Championklassen: Excellent 1, klubcert, BIM, BIS2

Sporpr. DKCH(G) DKBRCH(G) Tilde

Dommer: Bjarne Sørensen, N

D.3 juli

World Dog Show i Stockholm, Sverige

Brugshundeklassen: Excellent 3

Sporpr.

DKCH(G) DKBRCH(G) Tilde

Dommer: Poul Ørnemark, DK

D.2 juli

CAC Breed Club Show i Stockholm, Sverige

Brugshundeklassen: Excellent 3

Sporpr.

DKCH(G) DKBRCH(G) Tilde

Dommer: Dondina Paolo, Italy

D.1 juni

DKK udstilling i Varde

Championklassen: Very good 2

Sporpr.

DKCH(G) DKBRCH(G) Tilde

Dommer: Kim Vigsø Nielsen, DK

D.18 maj

DGK udstilling i Silkeborg

Championklassen: Excellent 1, klubcert, BIM, bedste champion 2

Dommer: Marie Gadolin, S

Sporpr.

DKCH(G) DKBRCH(G) Tilde

Dommer: Marie Gadolin, S

D.1 maj

FDA udstilling i Stepping

Championklassen: Excellent 1, klubcert

Sporpr.

DKCH(G) DKBRCH(G) Tilde

Dommer: Gitte Finnich Pedersen, DK

D.5 april

DGK udstilling i Gundsølille

championklassen: Excellent 3

Sporpr.

DKCH(G) DKBRCH(G) Tilde

Dommer: Paulina Sjöholm, F

D.16 marts

DKK skue i Brædstrup

Championklassen: Very good 1, bedste champion

Sporpr.

DKCH(G) DKBRCH(G) Tilde

Veteranklassen: Very good 1, bedste veteran 2

Freja

Dommer:

D.16 februar

DKK udstilling i Odense

Championklassen: Excellent 1, CACIB, BIM

Sporpr.

DKCH(G) DKBRCH(G) Tilde

Dommer: Ole Staunskjær, DK

D.10 februar

DKK skue i Stepping

Championklassen: Very good 1

Sporpr.

DKCH(G) DKBRCH(G) Tilde

Veteranklassen: Very good 1, bedste veteran, BIR

Freja

 

Dorte Sørensen, Hvesager 58, 7300 Jelling. Tlf. +4530281141. Email: dorte@jellingnet.dk

Kennel Eden Rose